04. května 2012 v 12:19 |
Administrační tagy: 

Michael Delia: Kiki´s Kitchen

0:00
/
0:00
Michael Delia: Kiki´s Kitchen
02622407.jpeg
04. května 2012 v 12:19 |
Administrační tagy: 

Michael Delia: Kiki´s Kitchen

Kiki's Kitchen je takovým pokusem o vytvoření kompozice, která by ve zvuku popsala velmi osobní zkušenost bytí mezi dvěma místy a ve dvojím plynutí času. Je založená na sedm let staré nahrávce, kterou jsem v letošním roce znovuobjevil a kterou jsem pořídil v kuchyni mé tety Kiki. Letos jsem ve stejné kuchyni nahrával opět a rovně jsem přitom moji cestu k tetě zachytil ve zvuku.

Poté, co jsem vytvořil první koláž z těchto snímků, na finální mix jsem aplikoval patch v programu MAX / Msp, který je schopen rozeznávat znějící vý ku tónu a na základě toho ovládat syntetizér. Jedná se tak vlastně o jakýsi "překlad" velmi osobního akustického snímku do neosobního elektronického jazyka.

Ve skladbě jsou rovněž použity některé zvuky města Prahy. V závěru jde tak o znázornění mé osobní reality, v níž se pohybuji - fyzicky i duševně - mezi dvěma místy, Prahou a New Yorkem. Jde o vytvoření portrétu jakéhosi mostu, po němž neustále chodím tam a zpět.

Michael Delia (*1963, USA) studoval obor vizuálních umění na Moravian College v Pensylvánii a na S. V. A. v New Yorku se zaměřením na sochařství. Ve své tvorbě se orientuje především na zvukové performance a instalace, v nichž používá své vlastní, nově vytvořené, hudební nástroje. Svá díla prezentoval v řadě význačných kulturních institucích v Evropě a USA, mj. The Knitting Faktory, Exit Art (New York), Stighting Logos (Gent), Het Apollohuis (Eindhoven), Hermit (Plasy), Sound Off, The Rosenberg Museum (Slovensko), Rudolfinum (Praha), Skleněná louka (Brno), Mamu Galerie (Budapešť) ad.

http://www.stazioneditopolo.it/cantieri/installazioni_in_natura.htm
http://www.radioart.sk/doc/soundoff96/
http://www.ilnarratore.com/topolo2003/michael_delia.htm

kitchen.mp3

0:00
/
0:00